Nakamichi NSE1058 4" Koaksiaali Autokaiutin
Nakamichi NSE1058 4" Koaksiaali Autokaiuttimet
Nakamichi NSE-sarjan kaiuttimet on suunniteltu tuottamaan autoon mahdollisimman puhdasta ja saumatonta äänentoistoa. Kaiutinelementin tarkkaan valitut komponentit ja materiaalit luovat erittäin hyvän kokonaisuuden edullisessa hintaluokassa mahdollistaen todellisen tuntuisen äänielämyksen.
Teho: 40W RMS / 200W
Toistoalue: 109Hz - 19 500Hz
Herkkyys 88dB
Upotussyvyys: 55mm
NSE1058 4" Koaksiaalikaiuttimet soivat todella hyvin jo alkupeärisen soittimen teholla. Parhaan äänivaikutelman saat esiin kuitenkin vähintään jälkiasenteisella autosoittimella.
Nakamichi NSE1358 5,25" Koaksiaali Autokaiuttimet
Kaiutinelementin ruiskuvalettu komposiitti-polypropeenikartio on jäykkä, mutta kevytrakenteinen. Äänentoistoltaan NSE1058 4" kaiuttimet ovat pienestä kartion pinta-alastaan huolimatta laajatoistoisia 2-tie autokaiuttimia tuoden syvää ääntä ja selkeyttä korkeille taajuuksille. Midbasson pölykupin paikalle integroidun diskanttikaiuttimen PEI-kalotti (polyeetteriimidi) on rakenteeltaan kevyt ja kestävä ja se tuottaa tarkkojakin yksityiskohtia vaivattomasti. Koaksiaalisarjan mukana tulee kaiuttimien suojaritilät, asennusohje, kiinnitysruuvit ja kaiutinkaapelia. Nakamichi NSE1058 onkin kokonaisuudessaan varma valinta edullisessa hintaluokassa, kun haet alkuperäisten kaiuttimien paikoille helppoa ja hyväsoundista ratkaisua.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- 4" Koaksiaali Autokaiuttimet
- Teho: 40W RMS / 200W
- Taajuusvaste: 109Hz - 19 500Hz
- Impedanssi: 4 ohm
- Herkkyys: 88dB (+-1dB)
- Sisältää suojaritilät, kiinnitysruuvit ja kaiutinkaapelia
- Midbasso: Ruiskuvalettu komposiitti-polypropyleenikartio
- Diskantti: PEI-kalotti
- Upotussyvyys: 47mm
Tuotteen perustiedot
Tyyppi | Koaksiaalinen |
---|---|
Varastoyksikkö | Pari |
Kaiuttimen koko (tuuma) | 4" |
Monitie | 2-tie |
Tuotteen paino (kg) | 1.3 |
Tekniset tiedot
Nimellistuloteho RMS | 40W |
---|---|
Max Teho W | 200W |
Herkkyys | 88dB |
Taajuusvaste | 109 - 19 500Hz |
Puhekelan impedanssi | 1 x 4 Ohm |
Kaiuttimen ulkohalkaisija (mm) | 100mm |
Diskantin asennusmenetelmä | Sisältyy kaiuttimeen |
Surround Material | Rubber |
Magnet Material | Ferrite |
Kartion materiaali | Komposiitti |
Rungon materiaali | Teräs |
Sisältyy pakettiin
Jakosuodin | Integroitu kaiuttimeen |
---|---|
Suojaritilä | Kyllä |
Sisältääkö asennusruuvit? | Kyllä |
Sisältää kaiutinkaapelit | Kyllä |
Tuotteen asennus
Kiinnitys menetelmä | Standardi (multi) |
---|---|
Upotussyvyys | 55mm |
Kaiuttimien liittimen tyyppi | Abiko |
Muut tiedot
Takuu | 12 Kuukautta |
---|---|
Varastopaikka | MH043 |
Ohjekirja | Englanti |
Viimeksi myyty
03.3.2025 |
---|
Myyty kuukaudessa
2 |
---|
-
Icon
Kaikki omasta varastostamme
Kaikki tuotteet löytyvät suoraan omasta Oulun varastostamme. Mita aikaisemmin teet tilauksesi , sitä varmemmin saamme pakattua sen seuraavaan toimitukseen. Huomioithan että noutotilaukset voi noutaa heti tilauksen jälkeen, myymälän aukioloaikoina.
-
Icon
Ilmainen tuki
Tarjoamme ilmaisen tuen ostamillesi tuotteille. Ilmainen tuki kattaa kaikki peruskysymykset ja tiedustelut.
-
Icon
Asennettuna ammattitaidolla
Meiltä saat tuotteet myös asennettuna. Ammattitaitoinen asennuspalvelu löytyy Oulun myymälän yhteydestä.
-
Icon
Edullisimmat hinnat
Autoviihteen asiakkaana saat laadukkaat tuotteet ilman hintoja nostavia välikäsiä. Suurin osa tuotteista tulee Autoviihteen Oulun varastoon suoraan MDS AUTOVIIHDE GROUP tehtaalta.